Umów wizytę

terapeuta dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin

Joanna Wcześniak

Na co dzień prowadzę Centrum Terapii i  Rozwoju. Pracuję z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i rodzinami w gabinecie w Oświęcimiu. Realizuję zajęcia socjoterapii oraz terapii indywidualnej i grupowej. Dbam o rozwój kompetencji najmłodszych oraz nastolatków. Wspieram ich działania w poznawaniu efektywnych sposobów komunikacji, nabywaniu umiejętności prospołecznych, rozpoznawaniu emocji, budowaniu tożsamości i szukaniu rozwiązań wzmacniających posiadany potencjał. W swojej praktyce zawodowej pracuję z osobami, które doświadczają trudności w relacjach z innymi ludźmi, doświadczają trudności emocjonalnych, stanów lękowych, fobii, depresji, traumy, odczuwają ograniczenia we własnym funkcjonowaniu. Moim celem jest tworzenie przestrzeni dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w gabinecie w Oświęcimiu, gdzie szacunek, dialog, szukanie rozwiązań, empatyczna komunikacja są drogą do odkrywania, wprowadzania zmian i zrozumienia siebie.

Ukończyłam Studium Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a także liczne szkolenia i kursy specjalistyczne w ośrodkach szkoleniowych akredytowanych przez PSTTSR z zakresu prowadzenia terapii oraz socjoterapii.  Obecnie jestem w trakcie realizacji całościowej ścieżki certyfikacyjnej -Terapeuty Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem praktykiem metody Kids Skill’s – „Dam radę!” i „Jestem z Ciebie dumny” oraz Certyfikowanym Trenerem Umiejętności Społecznych oraz Metod Relaksacji dla dzieci i młodzieży. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu „Socjoterapia i profilaktyka społeczna dzieci i młodzieży”, „Doradztwo zawodowe” oraz „Psychotraumatologia”. Jestem Certyfikowanym Trenerem FRIS – Style Myślenia i Działania.

W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje założenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, której celem jest skupienie się na zasobach i wyjątkowych możliwościach klienta. Wykorzystuję także inne modalności terapeutyczne z nurtu systemowego, poznawczo-behawioralnego, które są pomocne w pracy z klientem indywidualnym oraz rodziną. Jestem zwolenniczką „Porozumienia bez Przemocy” pracuje z wykorzystaniem metody NVC (Nonviolent communication).

Współpracuję z licznymi szkołami, organizacjami, placówkami edukacyjnymi, stowarzyszeniami i fundacjami.  Organizuję i prowadzę szkolenia i warsztaty rozwojowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych (rodzice, nauczyciele) oraz propaguję założenia pedagogiki skoncentrowanej na rozwiązaniach, pozytywnej dyscypliny i NVC. Jako trener „FRIS-style myślenia i działania”, mentor kariery, doradca zawodowy wspieram młodzież i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału osobistego i zawodowego.

Na bieżąco biorę udział w treningach interpersonalnych oraz warsztatach rozwojowych, stale podnoszę swoje kompetencje i nabywam nowych umiejętności. Regularnie uczestniczę w superwizjach indywidualnych i grupowych. Jestem Członkinią Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, współpracuję z Ośrodkiem Psychoterapii - Strefa Rozwoju, Śląskim Ośrodkiem PSR oraz Stowarzyszeniem Psychoprofilaktyki i Terapii Rodzin.


polityka prywatnościPolityka cookiesRegulamin serwisu
instytut zdrowia mentalnego © 2022 wszelkie prawa zastrzeżone
magnifiercross