W gabinecie w Łodzi prowadzimy stacjonarną psychoterapię osób dorosłych. Prowadzimy sesje indywidualne oraz rodzinne. Zapraszamy na spotkania stacjonarne osoby doświadczające różnego rodzaju kryzysów psychicznych, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.
Żyjemy w trudnych czasach, w których zmiany zachodzą tak szybko, iż nie sposób się na nie przygotować. To wywołuje szereg problemów emocjonalnych i psychicznych, rzutujących na nasze życie osobiste, rodzinne, zawodowe oraz funkcjonowanie w społeczeństwie. Ważne jest, aby być w stałym kontakcie z własnymi emocjami i nie pozwolić im przejąć kontroli nad naszym życiem. Wsparcie psychiczne jest bardzo ważnym aspektem dzisiejszego świata.
Sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut i odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu. Taki system pracy pozwala ustalić pewien rytm pracy nad sobą. Spotkania z psychologiem odbywają się w atmosferze pełnej dyskrecji i zaufania. Jednym z ważniejszych czynników leczących w psychoterapii jest relacja terapeutyczna. To bardzo ważne, żeby czuć się bezpiecznie, móc zaufać terapeucie i otworzyć się przed psychologiem, ale tak naprawdę przed sobą samym.
Sesje terapeutyczne dają możliwość poufnego omówienia problemów i sytuacji, z którymi sobie nie radzimy na co dzień lub takich, które odkładaliśmy latami. Nie sprawia to, że problemy od zrazu znikają, ale dzięki profesjonalnej rozmowie terapeutycznej, możemy lepiej zrozumieć sytuację i zareagować w odpowiedni dla nas sposób.
Terapia indywidualna jest przydatna w wielu sytuacjach, które powodują stres, gniew, lęk, smutek lub konflikty w relacjach. Podczas psychoterapii w bezpiecznym i nieoceniającym otoczeniu wraz z terapeutą możemy przyglądać, m.in.
Zapraszamy wszystkich , których dotknęły trudne doświadczenia, takie jak:
Wyrażaniu myśli i emocji
Wzorcom swoich zachowań
Rozwiązywaniu konfliktów na różnych płaszczyznach
Mocnym i słabym stronom
Psychoterapia indywidualna może być krótkoterminowa (skupiająca się na bezpośrednich trudnościach) lub długoterminowa (zagłębiająca się w bardziej złożone problemy). Liczba sesji i częstotliwość spotkań zależy od Twojej sytuacji i zaleceń terapeuty. Na pierwszej sesji będziesz mógł porozmawiać z psychoterapeutą odnośnie Twoich oczekiwań i możliwości terapii.
Zapraszamy osoby doświadczające różnych problemów, m.in.
Trudności w poradzeniu sobie ze stanami emocjonalnymi (przygnębieniem, smutkiem, złością, poczuciem winy lub wstydu, ciągłym napięciem, lękiem)
Cierpiącym z powodu wzmożonego lęku i napadów paniki
Nadużywającym substancji psychoaktywnych, np. alkoholu, narkotyków, leków uspokajających
Cierpiące z powodu trudnych relacji rodzinnych (konflikty, napady złości, izolowanie się, poczucie osamotnienia, poczucie odrzucenia, lęk przeżywany w relacjach z innymi)
Cierpiącym z powodu natręctw i zachowań przymusowych – kompulsji
Nasilenie się różnych, niespecyficznych objawów, m.in. takich jak: brak nadziei, poczucie bezsilności, autoagresja, chwiejność nastroju, lęk, nadmierne zamartwianie się, bezsenność, różne dolegliwości somatyczne
Praca z psychologiem przynosi korzyści również wtedy, gdy odczuwamy różne niespecyficzne objawy, m.in. obniżony nastrój, brak nadziei, chwiejność nastroju, nadmierne zamartwianie się, bezsenność, różne dolegliwości somatyczne.
Praca terapeutyczna jest również niezastąpionym wsparciem dla osób chcących lepiej siebie poznać i pracujących nad swoim własnym rozwojem. Pozwala na lepsze zrozumienie samego siebie, uczy jak radzić sobie z emocjami, identyfikuje przyczyny leżące u podstaw trudności, wskazuje strategie radzenia sobie z problemami, pozwala na rozwinięcie sieci wsparcia i przygotowania planu samoopieki, wskazuje narzędzia do uporania się z objawami nerwicy, atakami paniki, depresją, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami obsesyjno – kompulsywnymi, fobiami, ułatwia zmianę nawyków i stylu życia.
”Żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie zaprowadzić do mnie samej.”
ALICE MILLER