Opieka mentalna w Twojej firmie

Naszym celem jest kształtowanie zdrowego klimatu organizacji, wspierania pracowników w życiowych problemach, które przekładają się na wydajność i funkcjonowanie w pracy zawodowej. Opracowany przez zespół Instytutu Zdrowia Mentalnego zastaw "narzędzi" i programów wsparcia jest odpowiedzią na potrzeby ludzi, którzy nie chcą i nie mogą pozwolić sobie na dłuższą przerwę w pracy, ale chcą wyjść z kryzysu spowodowanego przeciążeniem, wypaleniem zawodowym lub innymi problemami życiowymi. 

 

Wprowadzenie opieki mentalnej pomoże organizacji odbudować zespoły i odzyskać ludzi pełnych energii, pomysłów i entuzjazmu. Jak wiadomo, dobrostan pracowników jest dziś kluczem do sukcesu firm i wzrostu profitów.

 

Korzyści jakie odnoszą pracodawcy z wdrożenia opieki mentalnej to zmniejszenie rotacji i kosztów związanych z zatrudnianiem nowych pracowników, zmniejszenie poziomu absencji, zwiększenie produktywności, współpracy zespołowej i kreatywności, zmniejszenie konfliktów, poprawa atmosfery, wzrost poziomu zadowolenia z pracy pracowników (poprawa wyników w badaniach satysfakcji), znaczące zmniejszenie zachowań mobbingowych.

 

Usługi mogą być również dodatkowym benefitem pracowniczym, wyróżniającym pracodawcę i znacząco podnoszącym jego atrakcyjność na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy.

 

Jak podaje WHO: "1 dolar wydany na programy wspierające zdrowie psychiczne pracowników przynosi 4 dolary zwrotu z inwestycji w postaci niższej absencji i wyższej produktywności pracowników."

 

Skontaktuj się z nami, przygotujemy ofertę dostosowaną do potrzeb Twojej firmy.

Pola wymagane