Chcę umówić spotkanie z psychiatrą

 

Jeśli Twój stan psychiczny niepokoi Ciebie i Twoich bliskich, skorzystaj z konsultacji lekarza psychiatry. Jeśli masz problemy ze snem, z koncentracją uwagi, odczuwasz nieustanne zmęczenie lub nienaturalne pobudzenie. Jeśli nie możesz uspokoić myśli, odczuwasz lęk i nie znajdujesz sposobu, aby zrelaksować się, warto porozmawiać z lekarzem i dowiedzieć się jaka jest diagnoza medyczna i adekwatna dla Ciebie propozycja leczenia.

 

Jak wygląda wizyta online u psychiatry? 

 

Lekarz, jak na każdej wizycie przeprowadza wywiad, zadaje pytania, rozmawia z pacjentem. Nie należy obawiać się takiej wizyty, gdyż jest to swobodna rozmowa specjalisty z pacjentem. Dla lekarza ważne będą informacje o tym jak się czujesz, od jak dawna dokuczają Ci poszczególne objawy, jaki jest ich przebieg. 

 

 

Czy psychiatria online ma sens?


Pandemia koronawirusa pokazała, że z wieloma specjalistami można skontaktować się online, również z psychiatrą. Ma to jak najbardziej sens. Lekarz psychiatra przede wszystkim rozmawia z pacjentem i omawia z nim plan leczenia. Technologia pozwala na to, aby pacjent i lekarz mogli się wzajemnie widzieć, dzięki czemu można poczuć się niemal jak w gabinecie. To normalne, że obawiasz się wizyty online, ale pomyśl, że ma ona wiele zalet – między innymi wizyta online gwarantuje jeszcze większy komfort i dyskrecję.

Psychiatra - pomoc i leczenie.


Do lekarza psychiatry warto zwrócić się w momencie, w którym czujesz, że Twoje emocje i reakcje stają się przytłaczające i ciężkie do kontrolowania. Może towarzyszyć Ci smutek i apatia, albo nienaturalne pobudzenie lub płacz bez powodu. Być może masz kłopoty ze snem, trudno Ci się koncentrować, nie masz apetytu. Wszystkie te objawy są wskazaniem do wizyty u psychiatry. Ma ona formę rozmowy. Lekarz wypytuje o uciążliwe symptomy i sytuację życiową, dzięki czemu może Cię zdiagnozować i zaproponować najlepsze dla Ciebie leczenie.

Pierwsza wizyta u psychiatry


Pierwsza wizyta u psychiatry wiąże się zawsze ze stresem. Na ogół rozluźnienie przychodzi już kilka minut po rozpoczęciu rozmowy. Lekarz w profesjonalny, ale też życzliwy sposób prowadzi rozmowę z pacjentem, który zaczyna czuć, że jest w dobrych rękach. Najważniejsze jest to, aby szczerze odpowiadać na pytania i dokładnie opowiedzieć o swoim problemie. To pomoże lekarzowi wdrożyć odpowiednie leczenie.