Jak radzić sobie w stresowych sytuacjach?

Stres jest zjawiskiem, które w dzisiejszych czasach dotyka nas na co dzień, w natężeniu dużo większym niż w poprzednich dekadach. Wpływ ma na to niepewna sytuacja ekonomiczna na świecie, narastające konflikty, a także rosnąca liczba zagrożeń zdrowotnych. W wymiarze osobistym czynnikami stresowymi są problemy w relacjach, troski związane z zapewnieniem bytu oraz coraz mniejsza ilość czasu na odpoczynek i relaks. Warto zatrzymać się i odpowiedzieć sobie na pytanie: co robię, aby pokonać stres w swoim życiu? Rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej osób jest psychoterapia indywidualna pod okiem specjalisty, która może stać się ważnym krokiem do odzyskania równowagi. Nieodzowne stają się również techniki radzenia sobie ze stresem, a także wsparcie indywidualne w trudnych sytuacjach, które może nam dać między innymi psycholog online.

Dieta, sport, techniki relaksacyjne i psycholog online

Sposoby radzenia sobie ze stresem są tak zróżnicowane, jak różni są poszczególni ludzie. Istnieje jednak kilka uniwersalnych wskazówek, które każdemu pomogą zredukować jego wpływ na swoje życie. Po pierwsze: niezwykle ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta, działająca korzystnie na układ nerwowy. Sięgajmy więc po produkty bogate w magnez i witaminy z grupy B: warzywa, owoce, kasze, pełnoziarniste pieczywo, orzechy i nasiona. Bardzo istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu i unikanie nadmiaru kawy, herbaty i napojów energetyzujących. Każdy człowiek powinien też mieć mieć swój własny sposób na rozładowanie stresu. Uniwersalną i bezcenną dla zdrowia metodą jest uprawianie sportu, taniec, a także wszelkie aktywności manualne, takie jak rysowanie, szycie, wyszywanie, dzierganie czy wyklejanie, ale także gra na instrumentach. Tym, co pozwala skutecznie łagodzić objawy stresu jest obecność i pomoc bliskich i przyjaciół, a także wsparcie indywidualne terapeuty lub psychologa. Co ważne, w dobie cyfryzacji może nam pomóc nie tylko wizyta w gabinecie stacjonarnym, ale również konsultacje psychologiczne przez Internet.

Psychoterapia indywidualna - pokonaj stres pod okiem specjalisty

Psycholog online lub stacjonarny pomoże nam, gdy czujemy, że sytuacja wymyka nam się spod kontroli i nie radzimy sobie z konfliktami wewnętrznymi, w związku, w rodzicielstwie, a także w pracy. Jeśli stres determinuje nasze życie i w znacznym stopniu wpływa na jego jakość, dobrym rozwiązaniem może być długofalowa psychoterapia indywidualna. Pomoże ona odkryć przyczyny naszej podatności na stres, tkwiące często jeszcze w dzieciństwie. Wsparcie psychoterapeuty ułatwi nam również znalezienie metod radzenia sobie ze stresem, panowania nad złością i umiejętnego rozładowywania emocji bez szkody dla siebie i otoczenia. Dzięki konsultacji psychologicznej online nasze życie może zyskać zupełnie nową jakość. Choć jest to proces wymagający sporego wysiłku z naszej strony, warto ten wysiłek podjąć, aby nie dać się stresowi i żyć w pełnej harmonii z ludźmi i światem.

Pozostałe wpisy

zapisz się do newslettera aby otrzymać materiały promocyjne oraz informacyjne
Newsletter Form
polityka prywatnościPolityka cookiesRegulamin serwisu
instytut zdrowia mentalnego © 2022 wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: e12studio.pl
magnifiercrossarrow-leftarrow-right